مقالات نت کار

این ۷ اشتباه را در انتخاب کلمات کلیدی (keywords) نکنید

هفت (۷) اشتباه رایج در انتخاب کلمات کلیدی | سئو

” ۷ اشتباه مهلک در سئوی کلمات کلیدی که نباید انجام دهید ! “

 

سلام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان عزیز بیاتوماه دات آی آر ؛ خدمت رسیدیم تا با این پست با شما راجع به یک موضوع مهم در زمینه انتخاب صحیح کلمات کلیدی (Keywords) ، با شما صحبت کنیم.

کلماتی که میتواند تاثیر مستقیمی در نتیاج گوگل مطالب وبسایت یا وبلاگ شما داشته باشد. وبلاگی که درامدزایی از آن مستقیما با ترافیک (بازدید کننده) آن دارد.

توصیه میکنم : مقاله آموزش کسب درآمد از وبلاگ در ۱۰ قدم ساده را مطالعه بفرمایید.

 

در مقالات گذشته هم اشاره کرده ایم که تحقیق و بررسی کلمات کلیدی باید اولین مرحله از هر استراتژی سئو باشد. انتخاب کلمات کلیدی که می خواهید برایشان رتبه ای در موتورهای جستجو به دست آورید، اولین و مهم ترین مرحله ای است که باید در نظر داشته باشید.

با اینحال، تحقیق درباره کلمات کلیدی می تواند کار بسیار خسته کننده ای باشد. حال سوال اینجاست که در هنگام پژوهش و تحقیق کلمات کلیدی باید از چه اشتباهاتی دوری کنید؟ در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایجی که افراد در هنگام تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی انجام می دهند را برایتان توضیح دهیم. با اجتناب از این خطاها می توانید استراتژی دقیقی برای تحقیق کلیدواژه های خود اتخاذ کنید.

 

در ابتدا توصیه میکنم مقاله این ۶ ترس نمیگذارد در کسب و کار اینترنتی موفق بشوید رو هم یکبار مطالعه کنید.

اشتباهات رایج در سئوی کلمه

اولین اشتباه : زیاد کلمات کلیدی صحیح را بررسی نمی کنید

انجام درست تحقیق کلمات کلیدی می تواند کار دشواری باشد. احتمالاً تصور می کنید نیازی به تحقیق گسترده و عمیق در این زمینه ندارید و تنها لازم است بدانید که مخاطبان شما چه چیزی را جستجو می کنند، اینطور نیست؟ اما اشتباه نکنید. بهتر است زمانی را برای شناخت مخاطبان و زبان محاوره شان اختصاص دهید. باید بدانید مشتریانتان از چه زبانی و از چه عباراتی استفاده می کنند؟

نتیجه تحقیق کلیدواژه ها (keywords) باید لیستی بسیار بزرگ و جامع از کلمات و عباراتی باشد که می خواهید در نتایج جستجویشان رتبه بالا داشته باشید. حتماً (باز هم تاکید می کنم، حتماً) در فواصل زمانی معین فهرست خود را بروزرسانی کنید زیرا در طول زمان نه تنها مخاطبانتان و بازدید کنندگانتان ، بلکه نیازهای تجاری تان نیز تغییر می کنند و شما باید تمرکز خود را بر روی آنها قرار دهید. این تغییرات ممکن است بر روی استراتژی کلمات کلیدی شما تاثیرگذار باشد.

دومین اشتباه : از کلمات کلیدی غیر معمول استفاده می کنید

سعی کنید بر روی کلمات کلیدی رایج و واقعی سرمایه گذاری کنید. برخی از حوزه های کاری بسیار رقابتی هستند. به دست آوردن رتبه های بالا در حوزه هایی که رقابت بالایی دارند، بسیار دشوار است. اگر در شروع کار سئو قرار دارید نباید بر روی کلمات کلیدی رقابتی تمرکز کنید، در عوض می توانید کلمات کلیدی طولانی (Long-Tail Keywords) را انتخاب کنید که شانس به دست آوردن رتبه در آنها بیشتر است (کلمات کلیدی طولانی معمولاً نسبت نرخ تبدیل شان بیشتر از کلمات کلیدی اصلی است).

برای مثال، اگر سایتی با موضوع تناسب اندام دارید به دست آوردن رتبه های بالا برای واژه “تناسب اندام” بسیار دشوار خواهد بود. به این فکر کنید که چه جنبه ای از وبلاگ یا وب سایت شما منحصر بفرد است و سعی کنید برای آن موضوعات رتبه ای کسب نمایید. شاید شما در حال نوشتن مطلبی با موضوع تمرینات مرتبط با تناسب اندام برای افراد بازنشسته هستید. در این شرایط، استفاده از کلمات کلیدی طولانی مانند تناسب اندام برای افراد بازنشسته می تواند استراتژی فوق العاده ای باشد. در چنین شرایطی باید به دنبال کلمات و عباراتی همچون تناسب اندام برای سالمندان یا تناسب اندام برای بزرگسالان بگردید و برای آنها تولید محتوا کنید.

توصیه میکنم : مقاله کسب درامد از اینترنت بدون هیچ تخصصی | تضمینی را مطالعه بفرمایید.

اگر در حوزه کاری خود سابقه زیادی دارید و در حال کسب رتبه های بالا برای کلمات کلیدی طولانی هستید، می توانید برخی از کلیدواژه های رقابتی را نیز هدف قرار دهید. به یاد داشته باشید رتبه بندی برای کلمات کلیدی اصلی باید بخشی از استراتژی بلند مدت تحقیق کلمات کلیدی تان باشد.

سومین اشتباه : کلمات کلیدی نامربوط استفاده می کنید

کلمات کلیدی که هدف قرار می دهید باید با کوئری هایی که مشتریان به دنبالش هستند، یکسان باشد. همیشه باید از زبان و لحنی استفاده کنید که مخاطبانتان استفاده می کنند. فرض کنید در حال فروش پوشاک مجلسی هستید. شاید در بازاریابی سنتی این لباس ها با عنوان لباس مجلسی معروف باشند. با این حال، ممکن است کاربران اینترنت از این عبارت در جستجوهای خود استفاده نکنند و کلمه دیگری مانند لباس شب را جایگزین آن کنند. پس باید بدانید مخاطبانتان از چه واژه هایی برای جستجوی نیازهای خود استفاده می کنند.

توصیه میکنم : مقاله این ۷ اشتباه را در سئو سایت خود نکنید را مطالعه بفرمایید.

چهارمین اشتباه : روی کلمات مفرد و غیرجمله ای تمرکز کرده اید

باید به این نکته توجه داشته باشید که کلمات کلیدی هدفتان، به شکل جمع هستند یا مفرد. اگر دوست دارید برای یک کلمه جمع، رتبه ای در موتورهای جستجو داشته باشید؛ باید بررسی این موضوع را مدنظر قرار دهید. این مورد را می توانید به راحتی در گوگل ترند بررسی کنید. استفاده از کلمات به شکل جمع یا مفرد، به استراتژی کاری شما بستگی دارد.

 

 

پنجمین اشتباه : کیوورد های پر تکرار و بی هدف استفاده می کنید

کلمات کلیدی دم دراز (یا همان طولانی) بهترین و عالی ترین روش برای شروع استراتژی کلید واژه هاست. این کلمات ترافیک کمتری دارند، اما شانس بیشتری برای تبدیل کاربر به مشتری خواهند داشت. با اینحال، اگر کلیدواژه ای که مورد استفاده قرار می دهید بسیار خاص است و هیچ ترافیکی برای آن وجود ندارد، مطمئن باشید هیچ کمکی به سئوی شما نخواهد کرد. پیشنهاد می کنیم در ابتدا مطمئن شوید کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار می دهید که حداقل ترافیکی دارند!

ششمین اشتباه : تعیین کلمات کلیدی را فراموش کرده اید

اگر قصد دارید برای یک کلیدواژه خاص رتبه ای در نتایج جستجو کسب کنید، بهتر است روند رتبه بندی خود را ارزیابی کنید. شما باید بدانید که آیا جستجو کنندگان محتوای شما را در نتایج جستجو پیدا می کنند یا خیر. برای انجام اینکار باید هر از گاهی در موتور جستجوی گوگل دقیقاً کلمه کلیدی تان را وارد نمایید و نتایج را بررسی کنید. تنها کافیست به دنبال صفحه سایت خود در نتایج جستجو باشید. اگر جایگاه سایت خود برای یک کلمه کلیدی را ارزیابی نکنید، نمی توانید بفهمید که آیا باید بر روی کلمات کلیدی رقابتی سرمایه گذاری کنید یا وقت خود را صرف کلمات کلیدی طولانی کنید.

هفتمین اشتباه : در هرمقاله ارسالی فقط روی یک کلمه متمرکز هستید

اگر یک محتوای خوب و معقول برای وبلاگ خود می نویسید، بهتر است به دنبال کسب رتبه برای چند کلمه کلیدی مختلف باشید. اگر می توانید اینکار را انجام دهید، لحظه ای تامل نکنید.

_________________________________________________

توصیه میکنم : مقاله برترین و بهترین تکنیک های سئوی سایت در سال ۲۰۱۸ | ۹۷ را مطالعه بفرمایید.

_________________________________________________

اتمام مقاله و حرف های پایانی


در این مقاله سعی کردم بصورت مختصر ۷ اشتباه مهلک از صد ها اشتباه ویرانگر سئوی کلمه رو توضیح بدم و سعی کردم بهترین ها و موثر ترین و پر تکرارترین اشتباهات رو شرح دادیم.

مطمئنا با بهبود اشتباهات خود در انتخاب صحیح کلمات کلیدی ، در سئو سایت میتوانید بیش از پیش از رقبای خود سبقت بگیرید. و گفتن این موضوع که آموختن سئوی سایت یک شبه میسر نمیشود هم خالی از لطف نیست. سعی کنید در وهله اول تجربه کنید و با تجارب خودتون سئوی سایت خود را بهبود بخشید.

بهترین استراتژی ، همان تجربه شماست. پس شروع کنید و نا امید نشوید.

اتمام مقاله /

منبع : Bia2Mah.ir

موفق و پرسود باشید.

 

پیج اینیستاگرام نت کار | Netkaar.ir

admin

نجفی هستم از سال 92 در خدمت شما هستیم :) مطالعه میکنم می نویسم ؛ علاقه من به دنیای دیجیتال وصف ناپذیر هست. همیشه سعی کردم هرچی راجع به کسب و کار های اینترنتی ، سئو ، بازاریابی ، افزایش فروش و کسب درامد اینترنتی دلاری ، ریالی و غیره بلد هستم رو به اشتراک بزارم :)

مطالب مرتبط

کامنت ها

avatar
  بهم خبر بده ! اگر جوابی داده شد :)  
خبر چیو بدم؟
بسته