مقالات نت کار

۱۰ مهم موفقیت در کسب و کار های اینترنتی


http://s1.picofile.com/file/8284930876/Bia2Mah_ir.jpg
کسب و کار | کسب درامد | کسب درامد از اینترنت | راز های مهم درامدزایی | کسب درامد در هفت روز
 
 
 

خلاقیت و سخت کوشی در کسب و کار

خلاقیت و ایجاد شغل و در قسمت های متعدد اقتصادی بحث است که مدت ها در کشور ما مورد بحث است. برای گسترش واهمیت عملی شدن این موضوع در کشورمان تسهیلاتی نیز برای خلاقان درنظر گرفته شده است. اما واضحا در این راه برای موفقیت و امکان ادامه مسیر آشنایی با طرق های مناسب و درست لازم میباشد.

در این پست ، بیا توماه دات آی آر به ۱۰ راهکار مناسب که به کسب وکار شما خلاقیت ، نظم  و انعطاف پذیری می دهد اشاره خواهد شد. فعالین در این زمینه در هر کجای دنیا با به کار بستن این اصول کلی می توانند امیدوار باشند که گام های اول خود را بصورت صحیح برداشته اند.

 

 

 

۱- فکر کردن به موفقیت

در صورتی که میخواهید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید. هر داستانی از موفقیت با یک آرزوی بزرگ آغاز می شود. شما می بایست چشم اندازهای بزرگ را برای خود متصور باشید، این که فردی مشهور و صاحب اعتبار هستید. باید از آن چه که می خواهید بدان برسید، تصویری روشن داشته باشید و آنقدر آن آرزوی خود را در سر پرورش داده باشید که آن را کاملا احساس کرده و برایتان دست نیافتنی نباشد. به طور مثال تصور کنید که اگر در کار خود موفق شوید، چه تحولی در زندگی شما و اجتماع ایجاد خواهد شد؟ اگر بیزینس کسب و کار شما به موفقیت و در آمد بالا برسد شما از چه اعتباری و شهرتی برخوردار خواهید شد ؟ و تا چه حد به اقتصاد منطقه خود کمک کرده اید؟

پس حتما به این موضوع با دقت گوش فرا دهید و خدوتون رو قبل از هر کاری بسنجید.

 

 

 

۲- نسب به هدف و انگیزه تان مشتاق و پر شور باشید

شما در راهی قدم می گذارید که در صورت موفقیت، بخشی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به این مقصود شما می بایست انرژی و اشتیاق خود را بیش از پیش کرده و آنها را آشکار کنید.چرا باید این گونه باشد، زیرا ما همیشه نسبت به آرزوهای خود و آنچه که دوست داریم بی رحمیم. بالواقع برای آنچه که بسیار دوست داریم، تلاش لازم را انجام نمی دهیم در حالی که می بایست نهایت تلاش خود را بکنیم. یا این که اگر شما از کاری که انجام می دهید رضایت و خشنودی کافی را نداشته باشید آیا تصور می کنید که واقعا می توانید در آن کار به موفقیت برسید و یا در بازار تنگاتنگ و رقابت امروز که هر روز بیش از پیش به تلاش و فعالیت نیاز دارد، باقی بمانید؟ پس منتظر چه هستید؟!

 
حتی در حالی که با همه عدم علاقه خود در کار بتوانید خود را در گردونه رقابت حفظ کنید  ولی مطمئنا به موفقیت های بزرگ دست نخواهید یافت. موفقیت های بزرگ و استثنائی در صورتی به دست خواهند آمد که ما در زمینه آن کار ، علاقه داشته باشیم که کار کنیم و یا حداقل برای آن ارزش قائل باشیم. برای کسانی که با چنین حس و حالی کار می کنند، این که مجبور باشند برای آن کار حتی ۱۵ تا ۱۸ ساعت در روز وقت بگذارند نه تنها خسته کننده نیست که موجب لذت آنان از کار خواهد بود. موفقیت در فعالیت های اقتصادی و مالی تنها نیازمند صبر و کاری طاقت فرسا و مسلما خسته کننده و مشقت آمیز است که تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما در مورد آن کار احساس مثبتی و امیدوار کننده ای داشته باشید. پس علاقه یکی از نقاط قوت یک کسب و کار در هر حوزه ای میباشد.
 

۳- نقاط قوت خود را پیدا کرده و به آن تکیه کنید

اجازه دهید با این امر رو به رو شویم، شما نمی توانید برای همه اطرافیان خود همه چیز و همه کس باشید. مسمل هر کدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم و این قابل انکار نیست. بجهت انکه بتوانید مفید واقع شوید، می بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می توانید بهترین باشید هدایت کنید. مثلا : اگر در فعالیت های اقتصادی ،شما در بازاریابی توانایی و قدرت بیشتری دارا میباشید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش هایی از کار که در آن ضعیف هستید، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید. اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید. آموزش های زیادی در حوزه اینترنتی هستند که نباید بی توجه از کنار آن گذشت. بطور مثال آموزش ایجاد و تاسیس فروشگاه و فروش فایل که توسط وبسایت خودمان منتشر شده است.


۴٫ هرگز به احتمال شکست خوردن در هر حوزه ای فرکر نکنید !

اگر به آن فکر کنید چیزی جز نا امیدی عایدتان نمیشود .این روند، در رمان خود به نام ” اصل و سرچشمه ” می نویسد، ” نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با رها کردن آن، آغاز کند.” به عنوان یک کارآفرین و پیش قدم در انجام یک کار شما نیاز دارید که هدف خود را کاملا باور کنید و به آم ایمان داشته باشید ، آن وقت است که می توانید به آن عمل کنید. شما می بایست ایمان و اعتقاد قوی به خودتان ، ایده ها و نظرتان تخصصی و غیر تخصصی و ظرفیت های خود را برای موفقیت داشته باشید.

 
میبایست از سایه شک و دو راهی عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید ، با سرعت بیشتری به مقصود خود خواهید رسید. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر. کار آفرین موفق ، کارآفرینی است که خوب می تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد. نکته ای که بسیاری از جوانان ایرانی را در سر دوراهی قرار میدهد.


۶- سخت کوشی و سخت کار کردن
 
به یقین هر کار آفرین و خلاقی به سختی کار کرده است. هیچ کس به این مهم ، با نشستن و زول زدن به دیوار نرسیده است. “برایان تریسی” درباره این مطلب چنین گفته است، ” شما برای بقاء خود ۸ ساعت در روز کار می کنید، بیش از ۸ ساعت هر قدر زمانی که تلاش شما ادامه یابد در جهت موفقیت است.”  اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سوال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای شروع کسب وکار خود بیش از ۶۰ ساعت در روز کار می کرده است.
 
سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کار های متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، تا زمانی که حقیقتا بتوانید بر روی پای خود بایستید و قامت راست کنید. در این برحه از زمان حتما یک سفر کوتاه هم می تواند برای شما ضرر باشد. همان گونه که اشاره شد ، این گونه سخت کار کردن برای شما آسان خواهد بود اگر دیدگاه و ایده ای محکم برای اجرا داشته باشید و هدفی روشن که به دنبال آن، احساس شورو اشتیاق را در خود حفظ کنید. 

 
۷- مکرر به دنبال طریق های جدید از راه برقراری ارتباطات باشید

 
عنایت بفرمایید که در کسب وکار ، شما با شرکتی که اداره (manage) می کنید مورد قضاوت واقع می شوید. با گروه مدیریتی که دارید ، سیستم هدایتی که درنظر گرفته اید و همچنین استراتژی ها و متود ارتباط با همکارانتان. کسب و کار هر چه قدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است. می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کار های مشترک دارید از افراد با تجربه به طور مثال در پایه گذاری بازار های خود بهره مند شوید. شاید بتوان گفت یکی از عوامل مهم در موفقیت کسب و کار ها همین باشد.
 
این کیس نیز بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود آن هایی را که می توانند به شما کمک کنند و برعکس آن ها که شما را به عقب می خوانند بشناسید. برای موفقیت در این زمینه شما همواره مستلزم داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب می باشید و همیشه می بایست نسبت به فرصت های جدید و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید. 

 
۸- مشتاق بودن به فراگیری آموزش
 
اصلا لازم نیست که شما حتما مدارک بین المللی داشته باشید. شما حتما نباید مدرک MBA و یا فارغ التحصیل دکترا در این زمینه باشید تا موفقیت خود را گارانتی کنید. در حقیقت کارآفرینان موفقی را می توان دید که حتی در مقطع دانشگاهی نیز تحصیلات خود را به پایان نرسانده اند. حتی در رشته های تحصلی و دانشگاهی نیز آنچنان موفق نبوده اند. تحقیقات متعدد و مطالعات نشان می دهد که بسیاری از میلیونر های خود ساخته از هوش متوسط برخوردار بوده اند. با این وجود، به همه ظرفیت ها و توانایی های خود توجه کرده اند و به زندگی اقتصادی مورد نظرشان و اهداف شخصی خود دست یافته اند زیرا هرگز از یادگرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند. میتوان به جرات گفت که بحث درامدزایی و ایجاد شغل در اینترنت جدا از هر گونه تحصیلات تاپ میباشد.
 
همواره برای موفقیت، شما باید علاقه مند به سوال کردن باشید ، کنجکاوی خود را همیشه با خود داشته باشید و همیشه علاقه مند به یادگیری بوده و آغوش خود را برای دریافت معلومات بیشتر باز نگه دارید. مسلما این علاقه در دنیای پرسرعت تغییرات تکنولوژی و شیوه های کسب و کار بسیار ضروری است.
 
 
۹- پایدار ثابت قدم بودن و ایمان راسخ داشتن به کار و هدف
کسی تا به حال نگفته است که دستیابی به موفقیت آسان است.هر فعالیتی سختی هایی نیز دارد .گاهی علی رغم همه سخت کوشی ها و علایق و اشتیاق شما ، کار با شکست مواجه می شود. اگر به گذشته بسیاری از افراد موفق امروز نگاه کنید می بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره کرده ایم اما شکست هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خود دارند، اما به سرعت روی پای خود ایستاده اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند. پس اگر تصمیمی گرفتید پایند آن باشید. نا امید نشوید.
 
رویکرد شما در صورتی که مبتنی بر ثبات قدم باشد و تقبل رویارویی با شرایط مختلفی که گاهی نا امید کننده است، موفقیت نیز می تواند از آن شما باشد. این را باید یاد بگیریدکه بعد از هر شکست و زمین خوردنی با قدرت هر چه تمام تر از جا برخیزید و کار را از سر بگیرید. استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خود دارید نهفته است. به خاطر بسپارید که اگر ثابت قدم و استوار باشید هیچ چیز شما را نمی تواند متوقف کند. بغیر از خودتان !!!
 

 
۱۰- به کار خود نظم دهید
یکی از بزرگان اینترنت توماس هوکسلی گفته است ” آن چه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید (یعنی سر وقت) ، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید.” تادیب نفس و نظم دادن به خودکلید موفقیت در این مرحله است.  قدرت آرزوها و تمایلات شما را مجبور خواهد کرد که بهای موفقیت خود را بپردازید. آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن به تن با خود به تنهایی بجنگید و برنده شوید.
 
پ.ن : بعبارتی دیگر هر نوع کسب و کاری مستلزمه تلاش و انگیزه و مسلما یک آموزش حرفه همراه با صبر و حوصله میباشد. امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید.
 
کمک گرفته شده : سایت ایران ناز

 
موفق و موید باشید.

Bia2Mah.ir0 0 vote
Article Rating
پیج اینیستاگرام نت کار | Netkaar.ir

admin

نجفی هستم از سال 92 در خدمت شما هستیم :) مطالعه میکنم می نویسم ؛ علاقه من به دنیای دیجیتال وصف ناپذیر هست. همیشه سعی کردم هرچی راجع به کسب و کار های اینترنتی ، سئو ، بازاریابی ، افزایش فروش و کسب درامد اینترنتی دلاری ، ریالی و غیره بلد هستم رو به اشتراک بزارم :)

مطالب مرتبط

بهم خبر بده ! اگر جوابی داده شد :)
خبر چیو بدم؟
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بسته